• info@semproje.net
  • 0(546) 515 07 59

TSE Ürün Uygunluk Belgesi

TSE Ürün Belgelendirme

Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi, firmaların beyan ettikleri marka, model, tip ve karakteristik özelliklerdeki ürünlerinin TSE tarafından kabul edilmiş ve yayınlanmış standartlara uygun olarak üretildiğinin Türk Standartları Enstitüsü Belgelendirme Müdürlüğü tarafından onaylanmasıdır.

Ulusal geçerliliği ve bilinirliği olan bu belge özellikle kamu ihalelerinde kurum ve taşeron firmalar tarafından çoğu zaman şartname gereği talep edilen belgedir.

TSE Ürün Belgelendirmenin Temel Amacı;

Kurum ve kuruluşların üretim ve/veya hizmet faaliyetleri sonucu ortaya koydukları ürün ve/veya hizmetin aynı kalitede ve yeterlilikte olduğunun bağımsız kuruluş tarafından kabul görmesi; onay sonrası belge ve logo kullanımı izinin alınmasıdır.

TSE Ürün Belgelendirmenin Sağladığı Yararlar

​Ürüne ait güvenilirliğin artması

Kamu ihalelerinde avantaj

Üretim Yerinin bağımsız kuruluşlarca denetlenmiş ve onaylanmış olması

Firma prestijinin ve bilinirliğin arttırılması

Ürünlerin aynı kalitede ve aynı şartlarda üretilmesi

Üretim bilincinin, kapasitenin ve yeterliliğinin artması

Daha verimli, ölçülebilir ve izlenebilir bir eğitim ortamının sağlanması

TSE Ürün Belgelendirme Nereden Alınır?

Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi TSE tarafından verilmektedir. Başvuru işlemleri ve yasal şartların yerine getirilmesi sonucu TSE’ye bağlı uzmanların firmayı ziyaret ederek denetim ve değerlendirmelerde bulunması, bulguların ilgili komisyonlara iletilmesi ve uygunluğunun bu komisyonca tescil edilmesi sonucu sonuçlandırılır.

TSE Belgesi Nasıl Alınır ?

TSE Başvuru?

TSE Başvurusu İçin Gerekli Evrak Listesi?

TSE Belge Maliyeti ?

Danışmanlık Hizmet Kapsamı ?

Tüm detaylı soru ve görüşleriniz için firmamızı arayabilir 0216 395 07 56 veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.